سیستم مصرف هوا در خودرو چگونه کار می کند و وظیفه فیلتر هوا چیست؟

سیستم مصرف هوا در خودرو چگونه کار می کند و وظیفه فیلتر هوا چیست؟ - ماشین سازی آرام

عملکردسیستم مصرف هوااست که اجازه می دهد هوا به موتور خودرو وارد شود زیرا اکسیژن در هوا یکی از مواد لازم برای فرآیند احتراق موتور است. سیستم مصرف هوا خوب اجازه می دهد هوای پاک و مستمر به داخل موتور وارد شود، در نتیجه قدرت بیشترو مسافت پیموده شده و با فشار کمتر به موتور اتفاق خواهد افتاد.

سیستم مصرف هوا خودرو های مدرن دارای سه قسمت اصلی:

در واقع به طور کل در پشت جلو پنجره مشبک خودرو، سیستم مکش هوا ، هوا را از طریق یک لوله پلاستیکی بلند بهفیلتر هوامی رساند، وفیلتر هوابا تصفیه هوا و جلوگیری از گرد و غبار هوا، آن را به داخل موتور خودرو می رساند. و به این وسیله هوای مورد نیاز برای احتراق موتور فراهم می شود.

فیلتر هوا

فیلتر هوا،بخش مهمی از سیستم مصرف هوای یک ماشین است، دلیل آن است که از طریقفیلتر هوامی باشد که موتور به اصطلاح "نفس" می کشد. پس باید برای تامین هوای مناسب برای تنفس موتور دقت ویژه ای بهفیلتر هواداشته باشیم.

موتور نیاز به یک مخلوط دقیق سوخت و هوا به منظور احتراق برای حرکت نیاز دارد، و با توجه به اینکه این هوا نباید هیچ آلودگی در خود داشته باشد وظیفهفیلتر هواکه یک مانع برای جلوگیری از گرد و غبار می باشد، بسیار مهم و حیاتی می باشد. کارفیلتر هوا، فیلتر کردن خاک و سایر ذرات خارجی در هوا برای جلوگیری از ورود به سیستم و احتمالا آسیب رساندن به موتور می باشد.

فیلتر هوامعمولا در راه جریان هوا به مجمع سوپاپ دریچه گاز و منیفولد ورودی واقع شده است و وظیفه تصفیه هوای وارد شده به این قسمت ها را بر عهده دارد.

سنسور جریان توده

سنسور جریان هوا برای پیدا کردن توده هوای وارد شده به موتور برای احتراق داخلی استفاده می شود.

دو نوع رایج سنسور در سیستم هوا عبارتند از:

1- متر پره؛

2- سیم داغ.

نوع پره دارای فلپ است که توسط هوا ورودی تحت فشار قرار دارد.هوا در فلپ پشتیبان تحت فشار قرار دادند. همچنین یک پره دوم پشت یک فلپ است که یک سیم داغ با استفاده از یک سری مقاومت الکتریکی کار احتراق را با استفاده از هوا ایجاد می نماید.

بدنه دریچه گاز

دریچه گاز قسمت مهمی از سیستم هوای خودرو می باشد برای اینکه بعد از انجام فشار پا بر روی پدال گاز این دریچه باز می شود و هوا و گاز که برای احتراق موتور نیاز می باشد وارد پیستون می شود و به وسیله سسنور ها جرقه لازم جهت احتراق اتفاق می افتد.

بدنه دریچه گاز است که معمولا در بینمنیفولد وجعبهفیلتر هوا ورودی قرار دارد.

با توجه به توضیحاتی که در مورد سیستم مصرف هوای خودرو برای شما در این مقاله آوردیم، حتما با وظیفه مهمفیلتر هواآشنا شده اید، پس در خریدفیلتر هواو همچنینتولید فیلتر هواباید تمام موارد کیفیت را حتما رعایت فرمایید.

ʼʼ لــــــــــــطفاً مقــــــــــــایسه کنیــــــــــــد .! ʻʻ

شرکتماشین سازی آرام (آرامکو)

بزرگترین شرکت ماشین سازی کشور در زمینه واردات و طراحی، ساخت و مونتاژماشین آلات تولید فیلتر هوا (تزریق ، PU)وماشین آلات تولید انواع کاغذ فیلترهوا (چین کن)با متخصصان حرفه ای و کارآزموده به صورت تخصصی فعالیت دارد، قصد دارد در مقالات و محصولات خود بهترین ماشین آلاتخط تولید فیلتر هواوچین کن کاعذ فیلتر هوارا به شما معرفی نماید تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب را برایخریدفیلتر هواانجام دهید و یا اگر در زمینهتولید فیلتر هوافعالیت دارید، بتوانید به درستی بهترین دستگاه هایتولید فیلتر هواو چین کن کاغذ را برای کار خود انتخاب نمایید.

تمامی دستگاه هایشرکت ماشین سازی آرام (آرامکو)، دارای گارانتی36ماهه انحصاریآرامتک (AramTech)و10سال خدمات پس از فروش می باشد.

توجه: توجه:

شرکت ماشین سازی آرام با برند "آرامکو" هیچ گونه شعبه دیگری ندارد و برند "آرامکو" هیچگونه کلمه پسوند و یا پیشوندی ندارد.

بعضا مشاهده شده افرادی سودجو، با اضافه نمودن پسوند و یا و پیشوند به برند "آرامکو" سعی در سوء استفاده از نام شرکت و فریب خریداران را دارند، لذا خواهشنمد است به نام "آرامکو" و لوگوی خاص شرکت دقت فرمایید تا در دام این ان قرار نگیرید.

مشـــــــــــــــــــــــاوره رایگـــــــان

ساعات پاسخگویی:

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17

پنج شنبه ها 8 الی 13

026-44229983

026-44229984

026-44229985

026-44229986

026-44229987

تولید فیلتر هوا با سرمایه کم و درآمد بالا

زمان تعویض فیلتر هوا کابین خودرو

نقش فیلتر هوا در میزان مصرف سوخت

هوا ,فیلتر ,موتور ,سیستم ,یک ,هوای ,سیستم مصرف ,می باشد ,دریچه گاز ,فیلتر هوا ,به موتور ,برای احتراق موتور

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ida4444 pooster0 bowl003 elc-bargh ariachileh cargegesi tinatoyooralborz miladiron7 csetimaosme shopnet