نحوه چک کردن فیلتر هوا

نحوه چک کردن فیلتر هوا - ماشین سازی آرام

در این مقاله می خواهیم راه کاری برای چک کردنفیلتر هوابه شما آموزش دهیم تا شما نیز به راحتی بتوانیدفیلتر هوای خودرویخود را بررسی کنید و مقداری زمان عمر مفید آن را افزایش دهید و یا اگر نیاز به تعویضفیلتر هوادارید، به راحتی این زمان را مشخص نمایید.

برای چک کردنفیلتر هواو بررسی فیلتر هوا ، ابتدا درپوش آن را باز کنید. سپسفیلتر هوارا درآورده و در برابر تابش نور قرار دهید. اگرفیلتر هواخیلی تیره و پرتوهای عبوری از آن کم باشند، نشانه گرفتگی بیش از حدفیلتر هوامی باشد و باید آن را تعویض نمود.

ضربه زدن بهفیلتر هوابر روی یک سطح صاف و یا با استفاده از مکنده می توان اندکی عمر آن را تمدید کرد و با کاهش رسوبات قسمت های گرفته شده، تا حدی منافذ آن قسمت ها را باز نمود. انجام این کارها رسوبات سطحی را برطرف می کند ولی برای جداسازی ذراتی که با بافت فیلتر ترکیب شده اند، سودی ندارد.

نکته ی مهم :هرگز المنت فیلتر کاغذی خشک را نشویید ، زیرا این کار سبب خرابی فیلتر می شود.

نوع دیگری ازفیلتر هوااز جنس کتان است که البته در بازار رواج کمتری دارد. المنتفیلتر هوا کتانیقابلیت فیلترینگ (جذب ذرات) کمتری نسبت بهفیلتر هوا کاغذیدارد. بنابراین مردم فیلتر کاغذی را به سبب بهبود جریان هوا و افزایش قدرت موتور ترجیح می دهند. ذرات معلق در هوا به این دلیل که المنتفیلتر هوای کتانیبا روکش شفافی از روغن اسپری شده پوشیده شده است، به المنت می چسبند.

اگر در موتورهایی که به سنسور جریان جرمی هوا مجهز می باشند، مقداری از روغن فیلتر بر روی این سنسور رسوب کند، عملکرد صحیح آن را تحت الشعاع قرار می دهد. روغن سنسور را آلوده می کند که نتیجه آن گمان اشتباه عنلکرد نادرست سنسور است. در واقع سنسور همواره جریان جرمیکمتر از حد معمول را گزارش می دهد. عواقب این امر بد کار کردن موتور و امکان روشن شدن لامپ اخطار موتور است. المنتفیلتر هواکتانی قابل شستشو بوده و بایستی پس از شستشو روغن کاری شود. اگر موتور خودروی شما دارای سنسور جریان جرمی هوا است، باید در هنگام روغن کاری المنت ها، در مصرف روغن بسیار دقت و مضایقه فرمایید.

با توجه به مواردی که در مورد زمان تعویضفیلتر هوابه شما گفتیم، باید دقت داشته باشید که در صورت چک نکردنفیلتر هوایخودروی خود، شما می توانید باعث کم شدن زمان عمر موتور خودروی خود شوید. پس اگر قصد این را دارید که موتور خودروی شما بهترین عملکر را داشته باشد، بهتر است در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعویضفیلتر هوایخودروی خود نمایید.

ʼʼ لــــــــــــطفاً مقــــــــــــایسه کنیــــــــــــد .! ʻʻ

شرکتماشین سازی آرام (آرامکو)

بزرگترین شرکت ماشین سازی کشور در زمینه واردات و طراحی، ساخت و مونتاژماشین آلات تولید فیلتر هوا (تزریق ، PU)وماشین آلات تولید انواع کاغذ فیلترهوا (چین کن)با متخصصان حرفه ای و کارآزموده به صورت تخصصی فعالیت دارد، قصد دارد در مقالات و محصولات خود بهترین ماشین آلاتخط تولید فیلتر هواوچین کن کاعذ فیلتر هوارا به شما معرفی نماید تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب را برایخریدفیلتر هواانجام دهید و یا اگر در زمینهتولید فیلتر هوافعالیت دارید، بتوانید به درستی بهترین دستگاه هایتولید فیلتر هواو چین کن کاغذ را برای کار خود انتخاب نمایید.

تمامی دستگاه هایشرکت ماشین سازی آرام (آرامکو)، دارای گارانتی36ماهه انحصاریآرامتک (AramTech)و10سال خدمات پس از فروش می باشد.


توجه: توجه:

شرکت ماشین سازی آرام با برند "آرامکو" هیچ گونه شعبه دیگری ندارد و برند "آرامکو" هیچگونه کلمه پسوند و یا پیشوندی ندارد.

بعضا مشاهده شده افرادی سودجو، با اضافه نمودن پسوند و یا و پیشوند به برند "آرامکو" سعی در سوء استفاده از نام شرکت و فریب خریداران را دارند، لذا خواهشنمد است به نام "آرامکو" و لوگوی خاص شرکت دقت فرمایید تا در دام این ان قرار نگیرید.

مشـــــــــــــــــــــــاوره رایگـــــــان

ساعات پاسخگویی:

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17

پنج شنبه ها 8 الی 13

026-44229983

026-44229984

026-44229985

026-44229986

026-44229987

تولید فیلتر هوا با سرمایه کم و درآمد بالا

زمان تعویض فیلتر هوا کابین خودرو

نقش فیلتر هوا در میزان مصرف سوخت

فیلتر ,هوا ,آرامکو ,موتور ,روغن ,سنسور ,آن را ,و یا ,فیلتر هوا ,سازی آرام ,موتور خودروی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
boomranged hamichat sandfilter6 negarintorange samincrayaneh hamarz gepercaleng irandecory mrteairan